Baletní studio
při Moravském divadle Olomouc

Baletní studio na Mistrovství ČR v Kladně

Z Mistrovství České republiky v ART disciplínách (balet, moderní tanec, jazzový tanec a showdance), které se konalo v rámci organizace CDO (Czech Dance Organization) na Kladně, jsme dovezli medaile i další cenná umístění.

Medaile jsme podobně jako v minulých letech získali v baletní kategorii, v kategorii sóla balet do 11 let získala 2. místo Anna Koudelková s choreografií "Amor", v kategorii sóla balet 12-15 let získala Eliška Sukopová 3.místo s choreografií "Carmen", Barbora Vanská ve stejné kategorii skončila na 4.místě s choreografií "Prince de l'Azur. V kategorii baletních malých skupin (4-7 tanečníků 12-15 let) získala 3.místo naše choreografie "Motýli" (B.Smidová, Z.Pulkrabová, B.Svobodová a L.Kadlecová).

Nejcennější medaili získala Anna Koudelková v kategorii jazzová sóla do 11 let,   a to za 3.místo s choreografií "Hello Dolly" a je to naše první medaile v jiné než baletní kategorii (účastníme se letos potřetí).

Další velmi cenné umístění získal náš duet v kategorii moderní tanec 12-15 let "Breath Me" (Barbora Vanská, Diana Smidová), kterým se ve velké konkurenci podařilo ze semifinále postoupit do finálového kola mezi nejlepších šest a ve finále nakonec skončili na 5.-6.místě, což je v nebaletní kategorii jedno z našich nejcennějších umístění během tří účastí na této soutěži.

V kategorii "Show Dance" jsme měli tři choreografie. V duetech 12-15 let skončily Lucie Kalecová s Annou Koudelkovou (choreografie Tom & Jerry) na velmi pěkném 5.místě, v sólech 12-15 let se bohužel nepodařilo Lucii Kadlecové postoupit s choreografií "Popoff" do finále (posuzování je zde jiné než na jiných soutěžích, Lucka byla příliš odlišná od ostatních a někteří rozhodčí její styl "nevzali", do finále ji ze sedmi chtěli jen 2, potřebovala 4), do finále se nepodařilo dostat ani Adélce Bendové s choreografií "I wanna be" (show dance sóla do 11 let), nominaci měla jen od jednoho z rozhodčích. Zatančila moc dobře, ale rozhodčí zde pravděpodobně v showdance preferovali choreografie s výraznými kulisami a příběhem.

V moderním tanci, sóla 12-15 let (kde bylo nejvíce tanečníků, 22), se o postup mezi nejlepších 12 pokoušely Eliška Sukopová (Heart of Courage) a Tereza Bendová (Avatar), ale bohužel se jim to nepodařilo, Eliška měla podobně jako Lucka 2 nominace od rozhodčích, potřebovala 4).

Některá rozhodování se nám zde zdála "podivná", jak v show dance tak i v moderním tanci, na jedné straně zde bylo hodně výborných tanečníků, ale před našimi holkami byli i někteří horší, kteří asi jen lépe splnili nějaká upjatá pravidla, případně patřili do "zde zavedených" oddílů". To ale neovlivníme, na jedné straně je to podnět k dalšímu zlepšování, na druhé straně i zvážení preferencí při výběru soutěží.

V každém případě děkujeme všem za velmi dobrou reprezentaci, trenérům a choreografům (Irina Popova, Lucie Langerová) za přípravu soutěžících.