Baletní studio
při Moravském divadle Olomouc

Baletní studio na soutěži Dance World Cup 2014 v Portugalsku

Ve dnech 29.6-5.7. 2014 se zástupci Baletního studia zúčastnili světového finále soutěže Dance World Cup v Portugalsku. Účast na této soutěži si vybojovali v národní kvalifikaci v únoru 2014, kdy se museli umístit do 3.místa a navíc splnit stanovenou bodovou hranici. Dle vyjádření organizátorů se jedná o největší světovou soutěž pro amatérské tanečníky´v uměleckých tanečních disciplínách (balet, moderní tanec, jazz/show, step, tanec se zpěvem, národní tanec), které se v kvalifikacích účastní přes 18000 tanečníků z 38 zemí a finále, které se každý rok koná v jiné zemi, se účastní kolem 3000 tanečníků.

Pro naše tanečníky byl velký úspěch již to, že se do finále probojovali. Finále se nakonec z postupujících osmi zúčastnilo 5 choreografií. Nejlépe se dařilo Lucii Kadlecové, která ve skvěle obsazených kategoriích moderní tanec sóla 14-17 let a jazz/show tanec sóla 14-17 let vybojovala 12. a 11. místo. Náš baletní duet Verunky s Broučkem (Jana Kvapilová, Valerie Ditmarová) obsadil 22.místo v kategorii baletních duetů 10-13 let. I když mají obě 9 let, musely startovat ve starší kategorii, protože v kvalifikaci tančila místo J.Kvapilové J.Marková, která měla v tu dobu již 10 let, a zde to měly hodně těžké. V kategorii moderní kvartety 10-13 let skončily Jana Kvapilová, Valerie Ditmarová, Pavla Semlerová a Kristýna Nevrlá s choreografií "The Friends" na 14.místě (i zde byly nejmladší ze všech, kromě jedné všechny 9 let). Posledním zástupcem byly naše "Lucerničky" (Zuzana Krudencová, Zuzana Pospíšilová, Pavlína Dosoudilová, Milena Kysučanová, Nina Dudriková, Amélie Koláčková, Adéla Procházková, Valerie Horáková, Sabina Kudláčková, ELiška Kremplová), které v kategorii baletních skupin do 9 let obsadily 16. místo. Pro ně to byly především první zkušenosti na podobné soutěži a jejich choreografie neměla tu obtížnost, aby mohla atakovat vyšší příčky.

Přestože se nám letos nepodařilo přiblížit k medailovým pozicím, pro všechny je skvělé, když se mohou takové soutěže zúčastnit a velké poděkování patří trenérce Irině Popové, všem rodičům a dalším rodinným příslušníkům, pro které nebylo lehké vše zorganizovat a finančně zajistit, ale také Magistrátu města Olomouce v čele s primátorem JUDR. Martinem Majorem, MBA, který poskytl finanční částku na pokrytí letenky a ubytování trenérky.