Baletní studio
při Moravském divadle Olomouc

Baletní studio na soutěži Dance World Cup 2014

Ve dnech 7.-8.3.2014 se v německém Selbu konala kvalifikace pro Českou republiku na světovou taneční soutěž "Dance World Cup 2014". Finále této soutěže bude 29.6-5.7.2014 v Portugalsku.

Baletní studio se zúčastnilo této kvalifikce, o postup do finále bojovalo celkem 17 našich choreografií a 8 choreografií získalo právo zúčastnit se světového finále (kompletní výsledky zde).
 

V kategorii do 9 let jsme měli 2 choreografie a obě postoupily do finále, vítězství v baletních skupinách získala naše choreografie "Tanec s lucerničkami" (Adéla Procházková, Pavlína Dosoudilová, Eliška Kremplová, Zuzana Pospíšilová, Zuzana Krudencová, Milena Kysučanová, Nina Dudriková, Sabina Kudláčková, Valerie Horáková, Amélie Koláčková), 2.místo s postupem do finále získala v kategorii sóla - moderní tanec, jazz a show dance Adéla Bendová.

    

V kategorii 10-13 let si 3.místo a postup vybojoval v baletní kategorii "Duet Broučka s Verunkou" (Júlie Marková, Valerie Ditmarová), výborně si vedl i další duet "Breat me" (Diana Smidová, Barbora Vanská), kteří v moderním tanci - duety skončily na 2.místě (s postupem). Třetím postupujícím v této věkové kategorii pak byl kvartet "The Friends" (Jana Kvapilová, Kristýna Nevrlá, Valerie Ditmarová, Pavla Semlerová) - 2. místo v jazz/show dance kvartety (soutěžili společně se skupinami - moderní tanec).

I další v této věkové kategorii si vedli dobře, choreografie "Motýli" (baletní kvartety) skončila na 2.místě (ale neměla bohužel dost bodů na postup), ve stejné kategorii skončili na 4.místě "Blue Canaries". V kategorii duet/trio - jazz/show dance skončily na 3.místě s choreografií "Tajemství" Adéla Podlasová a Viktorie Štverková (na postup jim ale také bohužel chybělo několik bodíků), v baletních sólech, (kde bylo přihlášeno 25 souěžících) skončila Barbora Vanská na 12.místě, Tereza Bendová na 14.místě a Julie Marková na 19.místě, "Zlatohlávci a kobylky" (Adéla Bendová, Valerie Ditmarová, Zuzana Pospíšilová, Zuzana Krudencová, Jana Kvapilová, Pavla Semlerová) skončili v baletních skupinách na 7.místě.

V kategorii 14-17 let zvítězila a postoupila do finále v sólech moderní tanec Lucie Kadlecová s choreografií "Popoff". Eliška Sukopová (choreografie "Heart of Courage") v této kategorii skončila na 4.místě ale nakonec postoupila také, protože byla ze soutěžících z ČR třetí a bodový limit splnila. V kategorii jazz/show dance sóla skončila Lucie Kadlecová na 2.místě (choreografie "I got you") a i zde si vybojovala postup do finále v Portugalsku. V kategorii sóla balet skončila Eliška Sukopová s choreografií "Carmen" na 4.místě a zde ji bohužel postup těsně unikl.
V kategorii duety jazz/show dance skončily Lucie Kadlecová s Anastázií Můčkovou - choreografie "Sherlock Holmes" na 2.místě, ale na postup jim bohužel chyběl dostatečný počet bodů.

Všem soutěžícím, jejich trenérům a zároveň choreografům (Irina Popova, Lucie Langerová, Jana Olejníčková) děkujeme za vzornou reprezentaci Baletního studia a postupujícím přejeme hodně štěstí ve finálových bojích.

Fotografie dáváme dohromady, díky Krudencovým naleznete spoustu fotografií již nyní zde (z časových důvodů nemohli nafotit vše, ale i tak moc děkujeme). Pokud má někdo další pěkné fotky, rádi je uvítáme.

Fotogalerie