Baletní studio
při Moravském divadle Olomouc

Baletní studio na světovém finále DWC v Anglii

Ve dnech 1.-6.7. 2013 se v anglickém Brightonu konalo finále světové taneční soutěže Dance World Cup. Českou republiku zde reprezentovalo i Baletní studio, a to s šesti choreografiemi, které postoupily z národní kvalifikace, která se konala v únoru 2013 v německém Selbu.

Přestože medaili se nám tentokrát v obrovské konkurenci cca 3000 tanečníků z asi 20 zemí přivést nepodařilo, naši tanečníci se rozhodně neztratili a dobře reprezentovali své město, kraj i Českou republiku.

Nejblíže medaili byli v kategorii "Národní tanec - duety do 9 let" Anna Koudelková a Marek Pospíšil, kteří skončili těsně na 4.místě, získali 90 bodů a k medaili jim chybělo 0,18 bodu.

Velmi dobře si vedl Marek Pospíšil i v kategorii "Sóla moderní tanec" (dívky i chlapci), kde měl 31 soupeřů a hlavně soupeřek a skončil na 11. místě.

Našich 12 holek + M.Pospíšil skončili s choreografií "Tico Tico" v kategorii "Skupiny moderní tanec do 9 let" na velmi dobrém 12. místě (celkem zde bylo 22 choreografií).

V kategorii "Sóla moderní tanec 10-13 let" skončila Eliška Sukopová na 21.místě (celkem zde bylo 39 choreografií). Zde se asi nejvíce ukázalo, že se neustále posouvá nahoru kvalita tanečníků i choreografií, v loňském roce skončila Eliška s podobnou choreografií na 9.místě).

V kategorii "Skupiny moderní tanec 10-13 let" skončila naše choreografie "K Neutišení" na velmi dobrém 10. místě (celkem 22 choreografií)

V kategorii "Skupiny moderní tanec 14-17 let" pak skončila naše choreografie "Heart Beat" na 15. místě (celkem 20 choreografií).

Přestože nám tentokrát medaile těsně unikla, je i 4.místo výborné a i dalším choreografiím se podařilo porazit spoustu silných soupeřů. Pro všechny jsou to pak zkušenosti a zážitky na celý život.   

Fotogalerie