Baletní studio
při Moravském divadle Olomouc

Kvalifikační soutěž na světový taneční šampionát

V sobotu 16.2. se v německém Selbu konala oficiální kvalifikační soutěž pro světový taneční šampionát 2013 za Českou republiku.

Baletní studio se této kvalifikace zúčastnilo a celkem 6 našich choreografií postoupilo do světového finále v anglickém Brightonu, které se koná začátkem července 2013.

V kategorii do 9 let vyhrál Marek Pospíšil sóla moderní tanec, dále Marek Pospíšil s Annou Koudelkovou získali 2. místo v kategoriích baletních duetů a skupina s choreografií "Tico Tico" získala 1. místo v kategoriích skupin - moderní tanec.

V kategorii 10-13 let získala Eliška Sukopová 2. místo v sólech moderní tanec a také skupina s choreografií "K neutišení" získala 2. místo v kategorii skupin - moderní tanec.

V kategorii 14-17 let pak skupina s choreografií "Heart Beat" získala 3. místo v kategorii skupin - moderní tanec.

Všichni tito postoupili do finále v Anglii.

Další pěkná umístění pak získali i další, skupina s choreografií "Barcarolla" obsadila 3. místo v baletních skupinách do 9 let, Anna Koudelková byla na 3. místě v sólech moderní tanec do 9 let, Eliška Sukopová byla na 6. místě v baletních sólech do 13 let, skupina s choreografiíí "Bla Bla Bla Cha Cha Cha" skončila na 2. místě v kategorii jazz/show dance 14-17let (k postupu jim chybělo několik bodů, kromě umístění do 3. místa totiž každý musí splnit pro postup i předepsané bodové hodnocení), Lucka Kadlecová a Viktorie Štverková skončily na 5. a 6. místě v sólech jazz/show dance 10-13 let, Diana Smidová obsadila při své sólové premiéře 10.místo v kategorii moderní tanec 10-13 let.

Moc děkujeme všem soutěžícím za výborné taneční výkony, trenérům za choreografie a kompletní přípravu soutěžících, rodičům za podporu dětí.

Fotogalerie