Baletní studio
při Moravském divadle Olomouc

Mistrovství ČR jednotlivců, duetů a malých skupin 2013

1.6.2013 jsme se zúčastnili Mistrovství ČR jednotlivců, duetů a malých skupin v Ústí nad Labem.

Podařilo se nám podobně jako v loňském roce zvítězit v baletní kategorii, konkrétně Eliška Sukopová se stala Mistryní ČR v baletních sólech 12-15 let (choreografie "Kleopatra") a Anna Koudelková, Marek Pospíšil ovládli baletní duety v kategorii do 11 let s choreografií "Polka přes nožku".

V kategorii jazzové náš duet "Tico Tico" (Anna Koudelková, Marek Pospíšil) obsadil pěkné 4.místo.

V kategorii moderní tanec chlapců do 11 let obsadil Marek Pospíšil 3.místo s choreografií "Rebel" a získal svou druhou medaili.

V moderním tanci se nejlépe dařilo Dianě Smidové, která ze základního kola jako jediná postoupila do šestičlenného finále a obsadila ve velmi silné konkurenci nakonec výborné 6.místo.

Další naší zástupkyni se již do finálového kola v této kategorii dostat nepodařilo, i když předvedla moc dobrý výkon. Anna Koudelková nakonec skončila v této kategorii na 8.místě (porotě se její vystoupení údajně zdálo vhodné do kategorie "show dance", nikoliv do "moderního tance", což bylo pro nás dost překvapivé).

V moderním tanci juniorů (12-15 let), kde byla ze všech kategorií nejpočetnější konkurence, se nám do finále také dostat nepodařilo. Elišce Sukopové s choreografií "Casta Diva" k tomu nechybělo mnoho (skončila nakonec na 10.místě), Lucka Kadlecová (14.místo) asi podobně jako Anna Koudelková doplatila na to, že porota v moderním tanci zde pro nás překvapivě očekávala (a tím pádem hodnotila) trochu jiný styl, než se kterým jsme zkoušeli uspět, snad i zde jsme měli zkusit štěstí v kategorii "show dance", což bude pro nás poučení pro příště. Je zde opravdu velký rozdíl v posuzování choreografií vůči jiným soutěžím, na které jsme zvyklí.

V každém případě všem děkujeme za výbornou reprezentaci Baletního studia. Získané zkušenosti všichni určitě uplatní i na dalších soutěžích.