Baletní studio
při Moravském divadle Olomouc

Soutěž Hradecká Odette a finále MČR tanečních formací

11.5. 2013 se konal 7.ročník prestižní baletní a taneční soutěže Hradecká Odette (zúčastnilo se 22 baletních a tanečních škol) a Baletní studio dosáhlo (podobně jako v minulých letech) skvělých výsledků.

Měli jsme své zástupce celkem v sedmi kategoriích (12 choreografií) a z toho 3 kategorie jsme vyhráli, ve třech kategoriích jsme byli druzí a ještě přidali dvě třetí místa a několik čtvrtých, celkem tedy 3x1., 3x2., 2x3. a 4x4.


V kategorii do 9 let vyhráli Anna Koudelková s Markem Pospíšilem ("Polka přes nožku") baletní duety, v moderním tanci do 9 let byla Anna Koudelková ("Spanish Rose") druhá, Marek Pospíšil ("Rebel") třetí a duo "Stela Spáčilová, Monika Podlasová čtvrté. Ve skupinách zvítězila naše jazzová choreografie "Tico Tico", baletní "Barcarolla" skončila na 4.místě.

V kategorii 10-11 let skončila "Diana Smidová" ("Red Queen") v moderních sólech na 4.místě

V kategorii 12-13 let zvítězila Eliška Sukopová ("Kleopatra") v baletních sólech, v moderním tanci skončila na 2.místě Lucie Kadlecová ("I got you") a na 3.místě Eliška Sukopová ("Casta Diva")

V kategorii 14-16 let skupiny skončila choreografie "Bla Bla Bla Cha Cha Cha" na 2.místě a choreografie "Heart Beat" na 4.místě.

(fotografie, videa později, kdo nějaké pěkné fotky či video má, tak pošlete)

 

Ve dnech 11.-12.5. probíhalo také finále Mistrovství republiky tanečních formací v kategoriích moderní, jazzový tanec, balet a show dance na Kladně.

Zde v baletních skupinách do 11 let skončila naše "Barcarolla" na 2.místě, v jazzových skupinách do 11 let skončilo "Tico Tico" na 4.místě a v moderním tanci 12-15 let skončila choreografie "K neutišení" na 5.místě. I tyto výsledky proti specialistům na formace z nejlepších tanečních škol jsou velmi dobrým výsledkem.

 

Absolvovali jsme velmi náročný, ale úspěšný víkend. Skoro všichni soutěžící zvládli 2 soutěže během jednoho dne či víkendu. Moc děkujeme za vše soutěžícím a rodičům i dalším rodinným příslušníkům, dále trenérům za tvorbu choreografií a přípravu soutěžících, především Irině, která skoro všechny soutěžící připravovala.