Baletní studio
při Moravském divadle Olomouc

Dance World Cup 2013

V sobotu 16.2. se v německém Selbu konala oficiální kvalifikační soutěž pro světový taneční šampionát 2013 za Českou republiku).

Baletní studio se této kvalifikace zúčastnilo a celkem 6 našich choreografií postoupilo do světového finále v anglickém Brightonu, které se koná začátkem července 2013.

V kategorii do 9 let vyhrál Marek Pospíšil sóla moderní tanec, dále Marek Pospíšil s Annou Koudelkovou získali 2. místo v kategoriích baletních duetů a skupina s choreografií "Tico Tico" získala 1. místo v kategoriích skupin - moderní tanec.

V kategorii 10-13 let získala Eliška Sukopová 2. místo v sólech moderní tanec a také skupina s choreografií "K neutišení" získala 2. místo v kategorii skupin - moderní tanec.

V kategorii 14-17 let pak skupina s choreografií "Heart Beat" získala 3. místo v kategorii skupin - moderní tanec.

Všichni tito postoupili do finále v Anglii.

Další pěkná umístění pak získali i další, skupina s choreografií "Barcarolla" obsadila 3. místo v baletních skupinách do 9 let, Anna Koudelková byla na 3. místě v sólech moderní tanec do 9 let, Eliška Sukopová byla na 6. místě v baletních sólech do 13 let, skupina s choreografiíí "Bla Bla Bla Cha Cha Cha" skončila na 2. místě v kategorii jazz/show dance 14-17let (k postupu jim chybělo několik bodů, kromě umístění do 3. místa totiž každý musí splnit pro postup i předepsané bodové hodnocení), Lucka Kadlecová a Viktorie Štverková skončily na 5. a 6. místě v sólech jazz/show dance 10-13 let, Diana Smidová obsadila při své sólové premiéře 10.místo v kategorii moderní tanec 10-13 let.

 

 


 

Pozor, vzkaz od pořadatelů soutěže:

Trička DWC ''Team Czech Republic'', cena: 8,- Euro
Trička bylo možné zakoupit pouze v Selbu, nelze si je objednat poštou. Všichni účastníci, kteří se kvalifikují do soutěže DWC v Brightonu, by toto tričko měli mít.

Průkazy
Každý účastník soutěže v Selbu dostane průkaz na DWC. Dejte prosím dobrý pozor, abyste tyto průkazy neztratili! Kvalifikovaní účastníci na DWC v Brightonu tyto průkazy potřebují, aby jim byl umožněn vstup do divadelního zákulisí a do šatny.

Další informace k soutěži v Selbu:

Pořadatel natočil profesionální záznam všech vystoupení, DVD jsme objednali a zaplatili v Selbu (jednalo se o celkem 4 DVD, celkem za 83€, po obdržení je pak rozkopírujeme zájemcům).
 

 

Reprezentovali nás:
 

Sólo "moderní tanec/jazz" do 9 let:

- Anna Koudelková ("Spanish Rose"),

- Marek Pospíšil ("Stilaga - rebel")

 

Duet "balet" do 9 let:

- Anna Koudelková, Marek Pospíšil ("Polka přes nožku")

 

Skupiny "balet" do 9 let

- hlavní Marek Pospíšil, Julie Marková, dále Zuzana Pospíšilová, Anna Koudelková, Zuzana Krudencová, Jana Kvapilová, Alexandra Lovásiková,  Adéla Šupáková, Adéla Pravdová, Lucie Ptáčková, Amálie Koláčková, Pavlína Dosoudilová, Kristýna Rédrová, Kristýna Nevrlá ("Barcarolla")

 

Skupiny "moderní" do 9 let

- hlavní Marek Pospíšil + Anna Koudelková, dále Klára Havlová + Zuzana Pospíšilová, Adéla Pravdová + Adéla Šupáková, Julie Marková + Kristýna Nevrlá, Valerie Dittmarová + Irena Moničová, Kristýna Rédrová + Zuzana Krudencová, Jana Kvapilová + Alexandra Lovásiková, náhradníci Nikola Fochrová ("Tico Tico")

 

Sólo "balet" 10-13 let:

- Eliška Sukopová ("Kleopatra")

 

Sólo "moderní" 10-13 let

- Eliška Sukopová ("Casta Diva")

- Diana Smidová ("Red Queen")

 

Sólo jazz/show dance 10-13 let

- Lucie Kadlecová ("Fired Up")

- Viktorie Štverková ("Hey I'm in love")

 

Skupiny "moderní" 14-17 let

- Beata Budíková, Adéla Hájková, Lucie Kadlecová, Anastázie Můčková, Barbora Potěšilová, Diana Smidová, Eliška Sukopová, Viktorie Štverková, Karolína Slívová, Eva Wyzulová ("Heart beat")

 

Skupiny "jazz/show dance" 14-17 let

- Beata Budíková, Lucie Kadlecová, Anastázie Můčková, Barbora Potěšilová, Diana Smidová, Eliška Sukopová, Viktorie Štverková, Eva Wyzulová ("Bla Bla Bla, Cha Cha Cha")


Skupiny "moderní" 10-13 let

- Adéla Hájková, Anastázie Můčková, Julie Karolína Slívová, Diana Smidová, Viktorie Štverková, Zuzana Pulkrabová, Natálie Rudolfová, Lucie Kadlecová, Kristýna Harvanová, Sára Kroupová, náhradníci Barbora Svobodová ("K neutišení")Přiložené soubory

Fotogalerie