Baletní studio
při Moravském divadle Olomouc

Soutěže CDO (Czech Dance Organization)

Czech Dance Organization (Česká taneční organizace, www.czechdance.org) je největší taneční organizace v České republice. Má přes 10 500 členů a 4 500 nečlenů. Má podepsanou smlouvu s mezinárodní taneční organizací IDO (www.ido-dance.com), pořádá oficiální mistrovství ČR v mnoha tanečních disciplínách s možností postupu na mezinárodní soutěže, včetně Mistrovství světa a Mistrovství Evropy.

Na soutěžích pořádaných CDO mohou tančit jak členové CDO, tak i nečlenové (nečlenové nemohou postupovat na mezinárodní soutěže a nemohou se zúčastnit některých tanečních disciplín v nejvyšší třídě).

Baletní studio se již v loňském roce zúčastnilo jedné soutěže pod hlavičkou CDO, a to Mistrovství republiky jednotlivců, duetů a malých skupin (do 7 tanečníků) v Lounech v květnu 2012 (jako nečlen).

Baletní studio momentálně není členem CDO, ale uvažujeme o členství. Členství by obnášelo zaplatit za každého zaregistrovaného tanečníka roční poplatek 300Kč (platí se každý rok) + jednorázový poplatek 1500Kč za taneční oddíl. Výhodou členství je kromě možnosti zúčastnit se mezinárodních soutěží (v případě postupu) také možnost zúčastnit se nejvyšší kategorie soutěže ve vybraných disciplínách. Momentálně se to týká především kategorie "Moderní tanec", kde nejvyšší extraligu může tančit jen člen CDO, nečlenové mohou tančit jen II.národní ligu v této disciplíně. Členové CDO navíc mají na soutěžích nižší startovné (100Kč za vystoupení, nečlenové platí 200Kč)

V letošním roce jsme se chceme kromě již zmíněného Mistrovství republiky jednotlivců, duetů a malých skupin (do 7 tanečníků), které se koná 31.5. v Ústí nad Labem, zúčastnit také soutěží větších skupin (formací od 8-mi tanečníků výše), kde je ale potřeba projít kvalifikačními koly (regionální za Olomoucký a Zlínský kraj, pak zemské za Moravu a pro postupující pak finálové Mistrovství ČR skupin).

Regionální kolo pro Olomoucký a Zlínský kraj se koná v sobotu 6.4. v Olomouci v Hale UP, Zemské kolo pro Moravu pro kategorii 12-15 let a nad 15 let se koná 20.-21.4. v Přerově (SH TJ Spartak Přerov), Zemské kolo pro kategorii do 11 let se koná 28.4. opět v Přerově (SH TJ Spartak Přerov), finálové Mistrovství ČR formací pak 11.-12.5. v Praze (Sparta Arena), zde jsme poslali organizátorům žádost, zda by disciplíny balet a ART (moderní a jazz tanec) nemohly přesunout na 12.5., protože nám tato soutěž koliduje s Hradeckou Odettou (výsledek ještě neznáme).

Zúčastnit soutěže formací by se měla sestava "Barcarolla" (balet do 11 let, Mistrovská Extraliga), "Tico Tico" (Jazz dance do 11 let, Mistrovská Extraliga), "K neutišení" (moderní tanec 12-15 let, II. národní liga). V kategorii "moderní tanec" je podmínkou účasti v nejvyšší Mistrovské Extralize členství v CDO, v kategoriích "jazz" a "balet" tato podmínka není).

Při určování zařazení do věkové kategorie rozhoduje věk (který dosáhne tanečník v daném roce) nejstaršího tanečníka. Další podmínkou je, že ve skupině může být tanečník maximálně o 2 roky mladší, než je daná věková kategorie, tzn. ve skupině zařazené v kategorii nad 15 let nemůže tančit mladší tanečník než 13 let. Díky této podmínce nemohou tančit naše skupiny "Heart Beat" a "Bla Bla Bla Cha Cha Cha", protože by byly zařazeny v kategorii nad 15 let a mají zde i tanečníky mladší 13 let. Při vyřazení některých tanečníků by pak nezbyl potřebný počet 8 tanečníků, tak zvažujeme účast jedné nebo obou těchto upravených skupin až na Mistrovství ČR jednotlivců a malých skupin 31.5. v Ústí nad Labem (bude ještě upřesněno)