Baletní studio
při Moravském divadle Olomouc

World Championships of Performing Arts USA 2011

Mistrovství světa v interpretačním umění - Hollywood USA

Další podrobnosti naleznete také na nových českých stránkách www.wcopa.cz

Podobně jako v letech 2006-2009 i letos jsme se zúčastnili tohoto mistrovství světa konaného v USA – Los Angeles, Hollywood, a to v době od 15. 07. 2011 do 23. 07. 2011.

Českou republiku a Baletní studio reprezentovaly:

Ve věkové kategorii 8-10 let:
Tereza Bendová (balet, folklór, jazz)
Tereza Bělinová (balet, jazz, open)

Ve věkové kategorii  11-12 let:
Adéla Hájková (balet, jazz, open)
Lucie Kadlecová (musical-theater, open, jazz)
Anastázie Můčková (balet, musical-theater, open)

Děti na soutěž připravovali: Irina Popova, Jan Seitl, Andrea Hrbková, Robert Balogh, Lucka Rojková, všem děkujeme.

Jako umělecký doprovod jel choreograf Robert Balogh, celou akci skvěle organizovali a vedli Jiří a Margita Hájkovi, navíc se v USA spolu s Terezou Hájkovou vzorně starali o všechny soutěžící, za což jim patří náše velké poděkování.

Naši zástupci dosáhli skvělých výsledků:

dscn1710-small.jpg

Kategorie 8-10 let "Národní, folklorní tanec"
1. místo Tereza Bendová - Vařečkový tanec (navíc získala plaketu "Za nejlepší taneční výkon v kategorii") - choreografii připravili J.Seitl a A.Hrbková

Kategorie 8-10 let "Balet"
2. místo Tereza Bělinová - Hexe (navíc se dostala napříč kategoriemi do semifinále soutěže) - choreografii připravil R.Balogh
3. místo Tereza Bendová - Amor - choreografii připravily L. Rojková a I. Popova

Kategorie 11-12 let "Balet"
2. místo Adéla Hájková - Charlie Chaplin a Anastázie Můčková - Labuť (navíc se dostala napříč kategoriemi do semifinále soutěže), choreografie připravili I. Popova a R. Balogh

Kategorie 11-12 let "Open - volný tanec"
2. místo Anastázie Můčková  - I am waiting - choreografii připravil J. Seitl
3. místo Lucie Kadlecová - Arizona dream - choreografii připravila I. Popova
 
Kategorie 11-12 let "Jazzový tanec"
3. místo Lucie Kadlecová - Mackie Messer - choreografii připravil R. Balogh

ČR měla letos zástupce i v hudební kategorii, a to Adélu Hájkovou a Ladislava Bilana, a ti dosáhli také skvělých výsledků.

Adéla Hájková se dostala napříč kategoriemi až do finále celé soutěže a získala zlatou medaili za "hru na harfu - v kategorii instrument ve finále" a pak také bronzovou medaili v kategorii 11-12 let "Instrument Classical" - na soutěž ji připravovala Š. Bilanová

Ladislav Bilan postoupil napříč kategoriemi do semifinále soutěže a získal zlatou medaili v kategorii 16-17 let "Instrument Open", další zlatou v kategorii "Instrument Original Works" (navíc dostal 2 plakety "Za nejlepší hudební výkon v kategorii") a stříbrnou v kategorii "Instrument Classical"

Česká republika tedy letos získala 4 x postup do semifinále, 1 x do finále celé soutěže a celkem 13 medailí, z toho 8 v taneční kategorii.

Před odjezdem s dětmi a Hájkovými natáčel Český rozhlas Olomouc (vysíláno v pondělí 18.7., záznam v mp3 zde).

29.7. vyšel v MF DNES článek o našich úspěšných z WCOPA, k nahlédnutí případně zde, o úspěchu informoval i server www.olomouc.cz zde.

dscn1712-small.jpg

Samotný průběh WCOPA probíhal následovně:

Přílet do LA dne 11. 07. v odpoledních hodinách místního času, kolem půlnoci našeho času, ubytování v hotelu Westin. Letěli z Vídně do Londýna (asi 2 hodiny) a pak z Londýna do Los Angeles (skoro 11 hodin), lety byly dlouhé, ale bez problémů, dorazili do L.A. kolem 15h místního času (v Los Angeles je o 9 hodin méně než u nás).

Pro děti byl kromě Mistrovství světa připraven program na celý pobyt.
12. 07. – 14. 07. – aklimatizace, prostorové zkoušky a volné aktivity (návštěva Universal Studios, chodníku slávy, pláží Santa Monica, Rodeo Drive, kde se natáčel film Pretty Woman). Tak 12.7. se dle informací porozhlédli po Los Angeles, navštívili Beverly Hills, užívali si a nakupovali... 13.7. navštívili filmové ateliéry a zábavní park Universal Studios, nějaké fotečky zde

15. 07. – Zaregistrování všech účastníků WCOPA a seznámení s programem, pak odpoledne trénovali a užili si bazénu v hotelu.

16. 07. – Boot camp -  workshopy s předními osobnostmi z oblasti show businessu, např. producenti od Madonny. Děti obdržely spoustu cenných rad a návodů. Agenti následně pořádali tzv. Go-Sees výběr do různých show a různé rozhovory s vybranými. Odpoledne pak znovu trénovali a užívali si bazénu.

17. 07. – promenáda národních týmů (56 států světa) a večer diskotéka pro soutěžící. Zahájení soutěže bylo údajně moc pěkné, dobře připravené.

18. 07. – 23.07. – samotná soutěž WCOPA, kde se soutěží v základním kole, semifinále a finále, po základním kole se dál se postupovalo již napříč kategoriemi (tzn. dohromady zpěv, tanec, herectví, hudební nástroje, modeling atd. o celkového vítěze), do semifinále postoupily T. Bělinová a A. Můčková (porota ale neuvádí choreografii, to se dozví až na závěrečném vyhlášení výsledků, na semifinále si musí vybrat některé ze svých tanečních čísel, T. Bělinová si vybrala Hexe a A. Můčková Anděla, A. Hájková postoupila také, v hudební kategorii s hrou na harfu, v hudební kategorii postoupil i Ladislav Bilan - hra na bicí, kombinace s vibrafonem, semifinále bylo ve středu 20.7.), bez ohledu na postup do semifinále či finále bylo vyhodnocení jednotlivých tanečních kategorií známo až v sobotu 23.7. na galavečeru (tzn. až zde se všichni dozvěděli, i ti co nepostoupili do semifinále či finále celé soutěže, zda získali medaili či další umístění ve své taneční kategorii).

Do finále nakonec postoupila Adélka Hájková s hrou na harfu, což je velký úspěch, to se v této kategorii zatím nikomu z ČR v historii WCOPA nepodařilo, gratulujeme. Finále proběhlo v pátek 22.7. v 19h tamního času, záznam finále je možno shlédnout i po internetu (podrobnosti na www.wcopa.com). Celkové vítězství v kategorii hudba - instrument se jí sice získat nepodařilo, i tak je postup do finále obrovský úspěch a má zlatou medaili za harfu - kategorie instrument ve finále, ještě jednou moc gratulujeme.

Na závěrečném vyhlášení výsledků se pak dozvěděli ostatní, jak dopadli, a nakonec se radují všichni, protože jsme dosáhli těchto skvělých výsledků:

Máme tyto medaile z tance: Tereza Bendová zlato z folklórního tance a bronz z baletu ("Amor"), Tereza Bělinová stříbro (Hexe), Stázka Můčková 2 x stříbro ("Anděl" a "I am waiting"), Adélka Hájková stříbro ("Chaplin"), Lucie Kadlecová 2 x bronz ("Arizona" a "Jazz"), všem moc gratulujeme.

V hudební kategorii pak Adélka Hájková ke zlatu získala ještě bronz a Ladislav Bilan má 2 x zlato a 1 x stříbro. Fotografie zde.

dscn1652-small.jpg

Dne 23. 07. ve večerních hodinách proběhl Galavečer, raut a oficiální ukončení Mistrovství světa.

24.07. - 27.07. - výlet do Las Vegas, který mimo jiné zahrnoval návštěvu světově proslulé show Cirque du Soleil, představení Mystere – měli zde zajištěny vstupenky do předních řad

Šťastně dorazili vypůjčenými auty do asi 400km vzdáleného Las Vegas, ubytovali se, hotel se jim moc líbíl (při vstupu do hotelu vstoupili v podstatě rovnou do kasina..., na střeše ve 108. patře byla vyhlídková věž, spousta obchůdků, restaurací, bazén), jedinou nepříjemností byla čtyřicetistupňová vedra v Las Vegas.  25.7. večer navštívili Cirque de Soleil, představení Mystere. Představením byli nadšeni, seděli v prvních řadách a protože skvěle fandili, pozval je na konci režisér představení na setkání s hercem (tanečníkem, akrobatem...). Setkali se i s lidmi ze zázemí a určitě budou mít nezapomenutelné zážitky na celý život. Krátkou ukázku z představení můžete zhlédnout zde nebo např. zde.

p1000875-small.jpg

Z Los Angeles odletěli domů 27.7. v 17.35h tamního času, přestoupili v Londýně a přiletěli do Vídně 28.7. v 18h našeho času. Let byl klidný, na letišti to pěkně "cinkalo".

Na závěr jen připomenu naše úspěšné z minulých let. V roce 2006 to byla Lucie Horná (1. a 3.místo), v roce 2007 Kateřina Děrešová (1. a 2.místo) a Rebeka Hengalová (3.místo), v roce 2008 Klaudie Lakomá (3 x 1.místo) a Kateřina Dostálová (1. a 2 x 2.místo), v roce 2009 Anna Tomášová (2. místo),  Eliška Sukopová (2. místo), Kateřina Dostálová (3 x 3.místo), Robin Weiermuller s Rebekou Hengalovou (společné 2. a 3.místo).

wcopa-2009-043-thumb.jpg

102.jpg

mistrovstvi2007.jpg

R. Kadlec