Baletní studio
při Moravském divadle Olomouc

World Championships of Performing Arts USA 2012

Ve dnech 6.-15.7. 2012 se uskutečnil v Los Angeles, Hollywood, USA další ročník Mistrovství světa v interpretačním umění. O naší účasti v minulém ročníku si můžete přečíst zde. Výběr reprezentantů-Národní kolo za Českou republiku proběhlo v lednu 2012, více informací na www.wcopa.cz

Z Baletního studia se šampionátu v červenci 2012 zúčastnila Adéla Hájková, soutěžila v kategorii "Dance open" (volný tanec) a "Dance jazz" (jazzový tanec)

V Los Angeles byli reprezentanti ČR včetně Adélky Hájkové vidět již na slavnostním zahájení, viz video zde.

Adélce Hájkové se podařilo postoupit ze základního kola do semifinále soutěže a nakonec získala zvláštní cenu poroty a medaili za talent. Dále byla vybrána do show "Pomáda", která se konala v den udělování cen. Tuto show sestavil a režíroval choreograf Lvího krále v Las Vegas Justin Baltodano Kopplin ( jeho další choreografie - The King and I, Camp Rock, Disney's High School Musical, Alice in Wonderland, The Lion King and Narnia, The Lion, The Witch and The Wardrobe).

Navíc Hájkovi jako organizátoři za Českou republiku získali velké ocenění od pořadatelů a poroty WCOPA tím, že byli  vyhlášeni "Nejlepším týmem WCOPA 2012" (na základě organizační práce vlastníků licence za ČR, složení týmu, talentu soutěžících a jejich profesionálnímu přístupu). Tuto cenu získává každoročně jen jeden tým.

Všem oceněným gratulujeme za výbornou reprezentaci ČR.