Baletní studio
při Moravském divadle Olomouc

Trenéři

  MgA. Sylva Pospíšilová - vedoucí pedagog

Narodila se 6. července 1980 v Brně. V 5-ti letech začala navštěvovat oddíl sportovní gymnastiky Moravské Slavie Brno, kde se zúčastnila několika soutěží. Poté byla přijata na Taneční konzervatoř v Brně; během studia vystupovala v baletních představeních Národního divadla v Brně (Labutí jezero, Don Quijote).
V roce 1998 nastoupila jako členka baletního souboru do angažmá v Moravském divadle Olomouc a současně začala studovat na Janáčkově akademii múzických umění v Brně obor taneční pedagogika, kterou úspěšně zakončila v roce 2003.
Od roku 2005 pracuje jako pedagog baletního souboru Moravského divadla a později se zde stala také demi-solistkou. Účinkovala a dosud účinkuje v mnoha baletních, operních a operetních představeních, např. Spící Krasavice, Labutí jezero (Pas de quatre, Neapolský tanec), Carmen (Manuela), Don Quijote, Louskáček, Frida (Kristina), The Beatles a Queen (Jeho matka), Romeo a Julie, Radúz a Mahulena (Prija, sestra Mahuleny, Nyola, matka Radúze), Requiem a Carmina Burana, Macbeth (Čarodějnice), Peer Gynt (Salašnice), Liška Bystrouška, Kouzelná flétna, Rusalka, Netopýr, Paganini, Polská krev, Limonádový Joe, Cikánský baron a další.
 

  MgA. Lukáš Cenek

V roce 2011 absolvoval Taneční konzervatoř Brno. Během studia se zúčastnil významných mezinárodních kurzů (Workshop Tamáse Solymosiho (2008), Ballet and dance workshop Ostrava (2008), International Ballet masterclasses in Prague (2009, 2010), International Dance Workshop in Prague (2010). Taneční konzervatoř reprezentoval na mnoha vystoupeních doma i v cizině (Mezinárodní týden tance Praha, Zahajovací ples k Českému předsednictví EU na České ambasádě v Berlíně).

Již v době studia na Taneční konzervatoři vystupoval s baletním souborem Národního divadla Brno (Louskáček, Svěcení jara, Korzár, Raymonda, Spartakus, Aida).  S baletním souborem absolvoval prestižní zájezdy do Španělska, Rakouska, Dánska. V roce 2011 pohostinsky vystoupil v baletu Giselle v Římě a v létě téhož roku jako baletní sólista v Bizetově Carmen na open air operním festivalu v Rakouském Gars am Kamp. Za zmínku stojí také jeho bohatá spolupráce s Mahenovou činohrou Národního divadla Brno, která jej oslovila ke spolupráci na projektech Pocta Shakespearovi, Šípková Růženka, Popelka, Sen noci shakespearovské, Čert a Káča, Měšťák šlechticem a mnoha dalších.

Po absolutoriu nastoupil do Moravského divadla Olomouc, kde se stal v roce 2013 demisólistou a od roku 2016 sólistou baletu. Ztvárnil zde mnoho různorodých rolí: Paul McCartney (The Beatles & Queen), Louis Dupont (Edith - vrabčák z předměstí), Lysandr, Demetrius (Sen noci Svatojánské), Rothbart (Labutí jezero), Merkucio, Tybalt (Romeo a Julie), Měsíc (Rusalka), Crassus (Spartakus), Armand Duval (Dáma s kaméliemi), Freddie Mercury (QUEEN - The show must go on!).

V roce 2016 úspěšně ukončil studium na Janáčkově akademii múzických umění v Brně v oboru Taneční pedagogika. Od roku 2012 je také pedagogem Baletního studia, v jehož představeních též účinkuje: Kerchak, vůdce goril (Tarzan - král džungle), Brouček (Broučci), Odysseus (Odysseus). Za pedagogickou práci obdržel Cenu města Olomouce pro Osobnost volnočasových aktivit pro děti a mládež roku 2016.

 Vadim Tsepelev

2015 - doposud TK OLYMP; Na pozici: pedagog
2015 - doposud Základní umělecká škola A.Kašpara Loštice; Na pozici: pedagog tanečního oboru
2014 - 2014 Softballet; Na pozici: lektor tanečních kurzů pro dospělé
2011 - 2015 Moravské divadlo Olomouc; Na pozici: solista baletního souboru
1995 - 2011 Moravské divadlo Olomouc; Na pozici: solista baletního souboru
1998 - 1999 Tělovýchovná jednota Gala Prostějov; Na pozici: trenér oddílu sportovních gymnastek, baletní průprava a choreografie
1992 - 1995 Státní divadlo Ústí nad LabemNa pozici; solista baletního souboru
1989 - 1991 Státní divadlo Voroněž (Rusko); Na pozici: solista baletního souboru
1986 - 1987 Státní divadlo Volgograd (Rusko); Na pozici: solista baletního souboru

 

  Jana Hanáková

Životopis: zde
Spolupodílela se na choreografii Louskáčka.
Dlouholetá členka souboru baletu Moravského divadla Olomouc.
V současnosti ji můžeme vidět v divadle např. v baletu Beatles & Queen, Simba, Macbeth, Mojžíš.
 

  Filip Tailor, Ph.D.

Klavírní korepetice
Životopis: zde 
 

  Tomáš Višinka

Klavírní korepetice
     
 
                         

 

Manegement

 

   Bc. Jitka Weiermüllerová, MBA.

Jednatelka Baletního studia při Moravském divadle Olomouc
 

  Mgr. Robert Balogh, ArtD.

Umělecké vedení Baletního studia při Moravském divadle Olomouc.
Šéf souboru baletu Moravského divadla v Olomouci.
 

  MgA. Antonín Valenta

Manažer Baletního studia při Moravském divadle Olomouc.
Administrace a správa webu.