Pokyny k Vánočnímu focení 26.11.

Vážení rodiče,

ráda bych vám tímto poděkovala za váš zájem o Vánoční mini focení, které proběhne již tenhle týden. Moc si vaší důvěry cením.

Níže najdete shrnutí základních informací a také některá doporučení, která by vám případně mohla pomoci, připravit se na focení.

KDY:

Neděle 26.11. 2023

– Přesný čas, který jste zvolili, najdete v potvrzovacím mailu.

– Přicházejte prosím alespoň o 15 minut dříve. Čas můžete využít na doladění účesu atd., tanečnice můžou vybrat sukýnky nebo jiné doplňky, které budou k dispozici a také se rozcvičit.

KDE:
Sál BS při MDO, Žerotín, ulice Slovenská, Olomouc

– k dispozici by měla být také šatna, a předsálí, nicméně pokud by byla zima tak jako loni, určitě neváhejte a choďte se převlékat a připravovat do tepla na sál.

JAK SE PŘIPRAVIT

– Fotoaparát a svícení mají vlastnost, „zesvětlovat“ líčení. Proto doporučuji líčení se nebát, pokud nejde vysloveně o malé děti, které se nikdy nelíčily. I u menších holčiček ale doporučuji, minimálně zvýraznit oči, zvláště pokud jsou na to ze soutěží zvyklé.

– Úprava vlasů je čistě na vás, osobně mám nejraději rozpuštěné, navlněné vlasy, působí luxusněji a princeznovsky.

– Pokud budete chtít měnit účes, je vhodné přijít učesaní (v drdůlku,…) a pak jen vlásky rozpustit.
– Tanečnicím, které chtějí fotit nějaké pohybově náročnější fotografie, silně doporučuji rozcvičit se doma nebo přijít s dostatečným předstihem a rozcvičit se na místě.

CO S SEBOU

– všechny rekvizity a vám blízké věci jsou vítány (různé čepičky, vánoční ponožky, papuče, svetry s losem,…)

– první scéna bude tmavě smaragdově zelená se světélky a dekoracemi ve zlaté a červené barvě, druhá  bledě modrá s bílými dekoracemi

Pro rodiny:

 – ideální je sladit své oblečení barevně, abyste byli „tón v tónu“ nebo zvolit nějaký výrazný prvek nebo barvu

– perfektně fungovat budou přírodní a světlé tóny (béžová, bílá, zlatá, stříbrná) a dále syté, vánoční barvy (červená, vínová, zelená, hnědá, tmavě modrá,…)

– cílem není, abyste měli všichni stejnokroje (pokud to není záměrem a nemáte např. stejná vtipná trička pro rodiče i děti), ale spíše zvolit nějaký jednotící prvek ( např. dcera červená sukně, syn červená košile, maminka červené střevíčky, tatínek šála,….) a zbytek oblečení sladit v neutrálních tonech (krémová,…)

– krásně působí teplé, zimní materiály, huňaté svetry, kožíšky

– pokud nemáte „pěknou“ obuv (kožené polobotky pro pány,…), doporučuji zvážit focení v ponožkách. Sladěné, případně vánoční ponožky navíc vypadají moc pěkně.

– jde o krátký časový úsek, proto mějte prosím oblečení naplánované z domova, abychom mohli maximum času věnovat právě focení.

Pro baletky:

– k dispozici budou různé sukýnky, balerínky a šatičky (pokud máte nějaký oblíbený kostým, samozřejmě si jej přineste)

– pokud máte, doporučuji, vzít si vlastní dresík. Vhodné jsou všechny pastelové barvičky + tradiční vánoční barvy (červená, bordó, tmavě zelená, modrá,…) 

– bílé punčošky navozují zimní atmosféru a k baletu se hodí

– piškoty/cvičky mohou i nemusí být, lze se fotit i bosky, v nějakých pěkných střevíčkách, vánočních ponožkách,…

– kdo chce a ovládá, nezapomeňte si špičky (pro malé baletky je možné špičky využít jako rekvizitu, z časových a bezpečnostních důvodů ale nebude možné stavět se na špičky bez předchozích zkušeností!)

– krásně působí různé svetříky, návleky na nohy,…

– pohyb pěkně vyzní, když je zvolen minimalismus, tozn. např. dres a k němu pouze vánoční rukavice a šála,…

DŮLEŽITÉ:
– V případě, že se z nějakého důvodu nemůžete zúčastnit, informujte mě, prosím, co nejdříve. Změny termínů můžete provést také sami v rezervačním systému. V den focení mě kontaktujte na telefonním čísle 773 008 648. Pokud se opozdíte, také mi prosím dejte vědět, abych mohla operativně situaci řešit.

– v případě, že se bez omluvy a prokazatelně vážného důvodu nedostavíte, jsem oprávněná účtovat 50% z ceny focení

– vzhledem k velkému množství přihlášených prosím platbu primárně provádět v hotovosti a ideálně si nachystat přesnou částku (sólo 600,- nebo více osob 800,-).

– případné fotografie nad rámec se uhrazují až následně (v hotovosti/převodem) po vašem výběru, stejně jako případné tisky,…

A PŘEDEVŠÍM….

focení má být hlavně příjemný zážitek. Takže žádný stres, přijďte s úsměvem a užijme si focení společně.

Moc se na vás těším.