Historie Baletního studia

V roce 2003 bylo založeno Baletní studio Jitkou Weiermüllerovou a choreografem a režisérem Robertem Baloghem, za podpory bývalého ředitele Moravského divadla Olomouc Václava Kožušníka a bývalého šéfa souboru baletu Jiřího Sekaniny.

Cílem bylo a je poskytnout dětem z Olomouce a okolí nejen kvalitní výuku baletu a tance, ale zároveň v nich probudit lásku a cit k hudbě a divadelnímu umění jako takovému.

V roce 2019 Baletní studio slaví již 16 let existence a má za sebou velké množství úspěšné práce a skvělých výsledků.

Z několika zakládajících členů se Baletní studio rozrostlo na více než 100 tanečníků v současnosti. Ve spolupráci s Moravským divadlem Olomouc se podařilo realizovat množství úspěšných projektů – celovečerních představení, která jsou minimálně v rámci České republiky jedinečná. Ať už co se to týká profesionálního zpracování či jedinečného propojení profesionálního dospělého baletního souboru Moravského divadla s dětskými tanečníky z Baletního studia. Zároveň se velmi úspěšně daří připravovat talentované děti pro jejich další profesionální kariéru, mnohé z nich se již nyní připravují na konzervatořích v Praze, Brně, Ostravě, ale také ve Vídni.

 

V roce 2023 jsme založili ZUŠ Talent s pobočkami v Olomouci a Přerově. (odkaz na web ZUŠ Talent)