Naše úspěchy

Baletní studio patří už léta k nejlepším a nejoceňovanějším dětským tanečním souborům v České republice a střední Evropě.

Baletní studio se svými tanečními choreografiemi, složenými jak z výběru z vlastních divadelních tanečních představení, tak i z mezinárodně úspěšných soutěžních choreografií, vystupuje jak na prestižních kulturně-společenských událostech (plesy, charitativní akce, firemní akce apod.), tak také realizuje i vlastní plnohodnotná divadelní taneční představení.

Děti z Baletního studia výborně reprezentují své město na domácích i mezinárodních soutěžích, odkud pravidelně vozí medaile a ocenění, včetně titulů Mistrů ČR (například Pardubická Arabeska, Hradecká Odette, Baletní mládí Praha, soutěže v rámci CDO).

Rok 2013

– Pardubická Arabeska (2 x vítězství)
– Hradecká Odette (3 x vítězství, 2 x druzí, 3 x třetí)
– Mistrovství ČR Ústi n.L. (2 x Mistři ČR)

Rok 2012

– Pardubická Arabeska (2 x vítězství)
– Hradecká Odette (2 vítězství, celkem 13 medailí)
– Mistrovství ČR Louny (2 x Mistři ČR + 3 další medaile)
– Baletní mládí Praha (1 x vítězství, 1 x druzí).

Rok2011

– Pardubická Arabeska (druhé a třetí místo)
– Hradecká Odette (2 vítězství, celkem 8 medailí)
– Baletní mládí Praha (1 x vítězství)

Baletní studio se velmi aktivně a úspěšně účastní vedle mnoha domácích i mezinárodních baletních a tanečních soutěží. Medaile (včetně zlatých) děti dovezly i ze soutěží jako WCOPA (Světový šampionát v interpretačním umění) – Hollywood USA, Dance World Cup (Světový taneční pohár), Tereza Bendová (2012) a Eliška Sukopová (2013) jsou oficiálními mistryněmi České republiky v kategorii „balet“ (Czech Dance Organization).

V letech 2011-2013 se tanečníkům Baletního studia podařilo probojovat náročnou národní kvalifikací dofinále nejprestižnějšího šampionátu amatérských tanečníků Dance World Cup (v Paříži, Villachu a Brightonu) a i odtud přivezli medaile a výborně reprezentovali.

V letech 2007-2012 ze světového šampionátu v interpretačním umění (WCOPA, USA), Klaudie Lakomá, Kateřina Dostálová a Tereza Bendová si dovezly zlaté medaile, mnohé další zástupkyně stříbrné a bronzové medaile.

Státní ocenění

Cena Olomouckého kraje 2008 za přínos v oblasti kultury pro Baletní studio při Moravském divadle Olomouc.

Členky Baletního studia byly vybrány mezi „Osobnosti roku 2008“ České republiky.